توضیحات کامل :

پاورپوینت اهمیت اقتصادی کشت و کار لاله

 

پاورپوینت اهمیت اقتصادی کشت و کار لاله شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، کشاورزی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

کشور هلند با تولید ۳ میلیون پیاز، ۸۰ درصد تولید جهانی را به خود اختصاص داده است. به موازات این پیشرفت‌ها، هلندی‌ها که بدون چون و چرا از پیشروان پرورش لاله هستند و این افتخار همواره به آنان تعلق داشته است، موفق شده‌اند هر ساله ارقام تازه، درشت‌تر و قوی‌تری از این گیاهان زیبا را پرورش دهند تا هر ساله لاله‌های جدیدی به دوستداران عرضه نمایند. علی‌رغم افزایشی که به ظاهر در تعداد جورها و دورگه‌ها در چهار گوشه گیتی به وجود آمده پاره‌ای از افراد سعی دارند از گونه‌های وحشی گونه‌های جدید به دست آورند.

کشور ما دارای پتانسیل عظیمی از گونه‌های وحشی و منابع ژنتیکی گسترده از این گیاه است که با دستیابی به تکنیک‌های اصلاحی جدید می‌توان ارقام جدید و ارزشمندی از این گیاه را به جهانیان عرضه نمود.

  

طبقه‌بندی گل لاله

طبقه‌بندی لاله مدت‌ها مسئله پیچیده‌ای برای گیاه‌شناسان بود و از طریق گیاهان خشک شده هر بار توانسته بودند در حدود ۳۰۰ گروه را نام ببرند، ولی هال گیاه‌شناس معروف انگلیسی، برای اولین بار با استفاده از گیاهان زنده توانست تعداد کروموزوم‌ها و طرز قرار گرفتن آن‌ها را درون سلول‌ها مطالعه نماید.

رده‌بندی لاله‌های دورگ دشوار است و طبقه‌بندی لاله‌های صحرایی از آن هم دشوارتر. ظاهر متنوع بسیاری از لاله‌های صحرایی که به تازگی کشف شده‌اند، رده‌بندی آن‌ها را با مشکل مواجه می‌سازد. در واقع در یک ناحیه خاص و برای یک گونه ویژه رنگ‌ها و نیز اندازه‌های نمونه متفاوت است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

طبقه‌بندی گل لاله

اصلاح گل لاله

اصلاح برای پیشرس کردن

روش‌های اصلاحی لاله

پایان

 

عنوان : اهمیت اقتصادی کشت و کار لاله

فرمت : پاورپوینت

حجم : 608 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت اهمیت اقتصادی کشت و کار لاله